Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozó

Korábbi programok , Programajánló

Június 4-én Hortobágyon a Pusztai Állatparkban kerül megrendezésre az Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozó, ahová az ország számos pontjáról érkeznek gulyások és az utánpótlást képviselő bojtárok. A verseny során a résztvevők bizonyíthatják tudásukat a még ma is élő hagyományokban, mesterségük fogásaiban.

Hagyományőrzés az Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozón

Olyan versenyszámokban indulnak a gulyások és pásztorok, mint a vízhúzás gémeskútból, az állatszámlálás, a kifogás, pányvadobás, fülszám olvasás, karikás ostor használat és gulyásbot dobás, de a verseny bírák nézni fogják a ruházat  és felszerelés milyenségét is.

 

Országos Gulyásverseny és Pásztortalálkozó

Te tudod mi az a pányvadobás? Gyere és nézd meg, hogyan dolgoznak a profi gulyások!

Ha kíváncsi vagy milyen programok várnak még rád a nyáron országszerte, akkor kattints ide!

Képek: a Hortobágyi Nonprofit Kft. közösségi oldaláról.

Neked ajánljuk

Legújabb cikkeink

Kövess minket

A legújabb tartalmak várnak Rád!

Jeles napok

IV. REL EXPO és Konferencia: Innovációval a jövő vidéki gazdaságáért

2025. NOVEMBER 13. IV. REL EXPO – IV. Rövid Élelmiszer-ellátási Lánc EXPO és Konferencia Jakabszálláson
Immáron negyedik alkalommal rendezték meg az alföldi régióban a kisléptékű termékelőállítók és a rövid élelmiszer-ellátási láncban érdekelt gazdálkodók és a nagyközönség közös expoját, melynél a szakmai előadások mellett központi szerepet játszott a több, mint 110 kiállító, melyek igen széles termékpalettát mutattak be az ide érkező vendégeknek.

Legolvasottabb

Szerintünk

Hírlevél

Iratkozz fel a FRISSEN VIDÉKRŐL hírlevelünkre, hogy ne maradj le újdonságainkról!