A bútorfestő 270 éves háza
A vidéki arborétummal szomszédos kertben régi, lehasznált bútorok kapnak stílusos új külsőt, születnek színeikben újjá. Hogy elfoglalják helyüket odabent, a kreatív bútorfestő zirci házában, vagy útra keljenek megrendelőik otthonába.
A teljes felújítás öt évig tartott, majd a ház a találó „Angolkert Udvarház” nevet kapta. Már a ligetes kertbe lépve – mely ma is határos a Zirci Arborétummal – békebeli, nyugodt légkör fogadja a látogatót.
-„Azt gondolom, hogy egy ház berendezése nagyban függ az épület hangulatától. Ez a részben boltíves, részben fagerendás épület szereti a kicsit romantikus-vidéki stílusú bútorokat. Persze egy kevés retró – a finomabb fajtából – még nyugodtan beilleszthető.” – mesél Marina az általa összeállított eklektikus enteriőrökről, melynek bútorai egy-egy hosszabb kutatómunka során kerültek a házba sőt, itt szinte semmi sem új!
Vannak olyan darabok, amiért 300 kilométert utazott, de semmit nem vett drágán, mert szerinte annak nincs semmi „sportértéke”! Aztán a darabokat újrahangolta a helyiségek színe-hangulata alapján: ilyen az ónémet kétajtós szekrény, amiről a megfeketedett lakkot egy hétig csiszolta és a faragások kis bronz waxot kaptak. A hálóban lévő csomós nyírbetétes éjjeli szekrényt és fésülködőt eredeti állapotban vette egy idős nénitől.
Mostanában retró bútorokat hangol át színesre, sok ötlettel, geometriával. E stílus könnyedsége, kissé leegyszerűsített formája, a tűlábak íve sok lehetőséget ad. Itt aztán jöhetnek a színek és akár a meghökkentő kategória is megengedett.
Marina több, mint öt éve foglalkozik a bútorfelújítással, tagja a hobbi bútorfestők csoportjának is. Egy véletlen szerencse folytán találkozott „Nemiskacat” Enikővel, az Annie Sloan festékek egyik hazai forgalmazójával és a termékekbe egy csapásra beleszeretett. Mivel a letisztított felületek csiszolás nélkül azonnal festhetők velük, egyszerűbb és gyorsabb lett az addigi művelet. Először a család, a barátok, a szomszédok bútorfelújítása következett, csupán boldogságból…
Közel 100 lefestett tárgy után rengeteg tapasztalattal bővelkedve, az Alkotó Energia országos pályázatán is díjat nyert. Saját „Marina Home” facebook oldalán is inspirálja követőit, itt minden munkája látható, sőt naponta tesz fel képeket a folyamatokról és a technikákról. Így született meg Zircen a „Marina Műhelye” workshop, melynek a helyi Reguly Antal Múzeum adott helyet, de Marina saját kertjében is fogad tanulni vágyókat.
-„A szabad alkotás nálam nagyon fontos! Sosem kutatom az internetet ötletekért, senki művét nem másolom. Egy darabig csak ismerkedek a bútorral: nézem, gondolkodom, hogy mi állna neki jól? Aztán megjön az ötlet! Nagyon izgalmas technikákat használok, amiket gyakran én fejlesztek ki. Mindig három színnel dolgozom, legalább. A bútorfestés kis része maga a festés, mert leginkább a mérés, a színkeverés és a gondolkodás a lényeg… ez igazán összetett és szép feladat!” – mesél Marina a szenvedélyéről és a ház bútorait, a megrendelésre készített remekműveket elnézve hiszünk neki.
Szöveg: Böjtös Kinga, képek: Marina, Böjtös Kinga
Tetszett ez a cikk? Nézd meg a többi riportunkat is VIDÉKI OTTHONOK rovatunkban!
Neked ajánljuk
Vidéki rendezvényhelyszínek céges karácsonyokhoz
A karácsonyi ünnepek közeledtével egyre több cég keresi az ideális...
„Láthatóvá tenni a csendet” – Interjú Miklós Hajnal képzőművésszel
„FlowBalaton alkotói portrék” sorozatunkban ezúttal Miklós Hajnalt...
12 lakberendezési üzlet, ahol a vidéki stílus garantált
Bár a vidéki stílus egy konkrét kategória, de többféle változata,...
Beszélgessünk a szőnyegekről – interjú egy igazán otthonos témában
Akár otthon dolgozunk, akár csak pihenni térünk haza, az ősz mindig...
Sütőtökkrémleves, az őszi napok tökéletes fogása
Vannak az ősznek egyértelmű jelei, ilyen például egy tányér gőzölgő...
Birsalmasajt, ahogy nagymama készítette
A gyermekkornak sokféle íze lehet, a szerencséseknek biztosan...