
Tulipánszüret Kőröshegy 2022
A Tulipánszüret Kőröshegyen idén is több százezer tulipánnal várják a virágkedvelőket. Az immár hatodik alkalommal virágba boruló kertben a tavalyi dupláját, fél millió hagymát ültettek el. A tulipánvásár április 13-tól május 1-ig tart majd, amikor kedvünkre szedhetjük a különböző színű, formájú és alakú tulipánokat. De ha csak legeltetnénk a szemünket a végtelen virágtengeren, azt is lehet, sőt két tulipánmezőt fotózás céljára el is különítenek a szervezők.

A tulipánszüret tervezett időpontja:
2022. április 13. – május 1.: hétköznap 10:00-18:00, hétvégén 09:00-17:00 között.
Ez változhat az időjárás és a virágzás függvényében. Érdemes a Facebook eseményhez csatlakozni, hiszen minden fontos információ ide kerül fel, a tulipánszüret ideje alatt pedig naponta érkeznek a legfrisseb hírekkel a szervezők.
Minden tulipán egységesen 250ft/szál áron vásárolható meg.
Belépőjegyek: Teljes mértékben levásárolhatóak tulipánokra, és a kézműves bolt termékeire.
Felnőtteknek: 500Ft
Gyermek és nyugdíjas: ingyenes
Tudtad, hogy a tulipámezők a Kőröshegyi Levenduláshoz tartoznak? Ha szereted a levendulát és nem csak gyönyörködni benne, de kíváncsi vagy a múltjára is, akkor olvasd el cikkünket a Levendulatermesztés történetéről!

A Kőröshegyi Levendula Gazdaság 2012-ben jött létre Kőröshegyen, a Balaton déli partján. Tavasszal Tulipánszürettel, míg nyáron a Levendulaszürettel várják a tulipán- és levedulaimádókat a festői balatoni panorámával rendelkező birtokon.
Fotók és bővebb információ: www.koroshegyilevendulas.com
Neked ajánljuk

Vidéki báj a fővárosban – Bemutatjuk az Év Háza 2025 közönségdíjas otthonát
A Mérmű Építész Stúdió 1980-ban alakult műemlék-helyreállítási...

Rejtett ékszerdoboz a város szélén – Bogdán Klára fazekasnál jártunk
Ez a történet egy biciklizéssel kezdődött. A város legutolsó háza...

ORMÁNSÁGI BŐKÖZ FESZTIVÁL 2025 – JUBILÁLÓ ESEMÉNY
2025-ben, már tizedszerre rendezik meg a Bőköz Fesztivált...

A levendulatermesztés története
A levendulatermesztés majdnem egyidős az emberiséggel. Több mint...

Levendulás nyári receptek: szörp, fagylalt, keksz és fűszerkeverék
Ma már hazánkban sem ismeretlen vendég a konyhánkban a levendula, a...

A nyár gyümölcsös slágere a Clafoutis – a megunhatatlan tejes pite receptje
Ha nyár, akkor gyümölcsös piték minden mennyiségben! A hagyományos...