Egyedi igényekre egyedi stílussal válaszol Takács Tímea faldekor művész
Takács Tímea, a Timi Wall Art alapítójának lendületes, vidám természete az általa álmodott falakon is visszaköszön. Ügyfelei nagyon hálásak a személyre szabott faldekorokért, amelyeket nagy szenvedéllyel készít. Hasonló alkotások gazdagítják saját életterét is: lakásában nincs olyan szoba, amelyet ne díszítene egy-egy kreáció. Meggyőződése, hogy a faldekor nem csak enteriőr funkciót ad, hanem beleépül az alkotó kisugárzása is, aki ráhangolódik azokra a személyekre, akiknek készíti. Így születnek az időtlen remekművek és az időszerű csodák.
Faldekorok, a lakberendezés színes üstökösei
Timi tősgyökeres bajai lány, pályája kezdetén rajzot tanított általános iskolákban és mellette hobbifestésben próbált kiteljesedni, de az igazi szakmai szerelem még váratott magára. Faldekorokkal először Olaszországban találkozott és rögtön elvarázsolták őt. „Ez egy ismeretlen világ volt nekem, és akkoriban Magyarországon mindenkinek. Magamban azt kérdezgettem: hogy a csudába festik ezeket? Nem tudtam rájönni hogyan készülnek ezek a művek, amik így feldobják a lelkemet.” – mondja Timi, akinek az internet hamar segítségére sietett, és kiderült, hogy ez egy létező technika, vagyis valamiképpen meg lehet tanulni. „Magyarországon csak néhányan foglalkoztak ezzel, de én a létező összes workshopra elmentem. Rengeteget tanultam, nagyon sok minta táblát elkészítettem.” – teszi hozzá. Könnyűnek tűnhet egy nem szakavatott szemnek, de valójában nagyon bonyolult technika. És a lelkiismeretes szakemberek bizony a saját szakállukra -jelen esetben a saját falukra festve- kísérleteznek. „Bevallom, hosszasan gyakoroltam a falaimon, mire aztán megjött a sikerélmény, sőt az ismerősöktől is egyre több pozitív visszajelzés érkezett, ami végül megadta a kezdő lökéseket.” – meséli Timi, aki öt éve alapította vállalkozását a Timi Wall Art-ot.
A vidéki élet nyugalmából merít ihletet
Timi otthona Ausztriában van, egy bájos barokk kisvárosban Schärdingben. Szerinte itt azonnal megmutatkoznak a vidéki élet nyugalmas szépségei megkönnyítették, hogy az itt jellemző életformát fölvegye. Ebben tudott újra a művészetek, a festés felé fordulni, ami mindig is életének része volt. Őt idézve: „Egy nagyváros ’embertávoli’, ’lélektávoli’ világ, elvonja az embertől az erőt, hogy magából, a hobbijából eleget adhasson.”
Természetbarát anyagok és határtalan lehetőségek vannak a faldekorban
Timi lakberendezőként is dolgozott, ezért jól tudja, hogy a színek nagyon fontos elemei jelenlegi szakmájának. Emiatt eltanácsol minket a pillanatnyi döntésektől, mert ha csak a festékeken múlik, akár évtizedekig lesz társunk egy dekorfal. A Timi Wall Art ugyanis a legnagyobb múltú olasz festékgyár termékeivel dolgozik, amelyek nagyon is kopásállóak. Tudni kell még róluk, hogy mész alapúak, így természetbarát, lélegző anyagokként is leírhatjuk őket. „Aki természetes falakat szeretne, erre a célra tökéletes, mert sem a festékeknek, sem a glettanyagoknak nincs káros kibocsátása, erre az olaszok nagyon figyelnek.” mondja Timi, aki a faldekorokat régi falakra, fürdőszobába, konyhába, vagy bármilyen belső térbe ajánlja.
A faldekor művész, aki a vidéki lakberendezés szerelmese
Timi álma egy gyönyörű, vidéki stílusú parasztház vagy egy kis kúria, de egyelőre egy modern társasházban élnek. Csak a ház külseje modern, a belső térben meg tudott valósítani egy laza, egyedi, a francia vidékre emlékeztető enteriőrt, melyben találunk olasz, barokk időkből megmaradt bútort és egy-egy modern elemet is. Timi kitűnő ízléssel és kézügyességgel hangolja össze a tárgyakat a saját kezű színes dekorfalaival. Ezeket csodálva csak egyetérteni tudunk Timivel, aki szerint a falfestészet alkotó folyamat és a világ sokszínűségéről szól. A környezet, amiben él pedig biztosítja számára a folyamatos inspirációt. Szerencsére, és sokak örömére. Különböző stílusú megrendeléseket kap, szívesen fest modern falakat is, de nekünk elárulta, hogy azokba is próbálja belecsempészni a laza, vidéki stílust, amit a színekben gazdag élettere is visszatükröz.
Nem csak a munkában, hanem úgy általában lendületes embernek ismerhettük meg Takács Tímeát, aki nagy vonalakban szeret dolgozni. Saját bevallása szerint „miniatűrben képtelen kifejezni magát”. „A festmény is ad művészi élményt, érzelmi befolyásolási lehetőséget, de a nagysága miatt, a dekorfal egy olyan meghatározó elem a térben, melynek nincs párja a világon.” – mondja ki a végszót Timi.
Szöveg: Elekes-Vécsei Nóra
Fotó: Takács Tímea
Szereted a vidéki stílusú lakberendezést, a romantikus vidéki otthonokat, a természetes anyagokat a lakásban? Látogass el Lakberendezés rovatunkba további cikkekért!
Iratkozz fel ingyenes elektronikus hírlevelünkre, hogy azonnal értesülj legfrissebb tartalmainkról! FELIRATKOZOM
“Megélni a legteljesebb szabadságot” – interjú Németh Ida festőművésszel, a FlowBalaton alkotójával
„FlowBalaton alkotói portrék” sorozatunkban ezúttal Németh Idával...
DESSZEReTlek: tortaműhely tele szeretettel.
Balatonalmádi egy kicsiny szegletében édesebb a levegő, mint bárhol...
Beszélgessünk a szőnyegekről – interjú egy igazán otthonos témában
Akár otthon dolgozunk, akár csak pihenni térünk haza, az ősz mindig...
Így ültess tulipánhagymákat a kiskertbe
A hagymás növények legtöbbjének is most van itt az ideje földbe...
Sütőtökkrémleves, az őszi napok tökéletes fogása
Vannak az ősznek egyértelmű jelei, ilyen például egy tányér gőzölgő...
Birsalmasajt, ahogy nagymama készítette
A gyermekkornak sokféle íze lehet, a szerencséseknek biztosan...