Kézzel készített rusztikus burkolat – a Takler birtok lelke

A rusztikus stílus az építészetben mindig is a természetközeliséget, a hagyomány tiszteletét és a vidéki élet szeretetét jelentette, aminek elhagyhatatlan elemei a rusztikus burkolatok, gerendák és faragott részletek. Nincs ez máshogy a Szekszárd mellett fekvő decsi szőlőhegybe simuló Takler kúria esetében sem. Ez a családi összefogásból született meseszép birtok már a távolból szemet gyönyörködtető látványt nyújt az ide érkezők számára.
A TAKLER MESE – tehetség és elhivatottság
Takler Ferenc az ország egyik legismertebb és legelismertebb borásza, aki elnyerte már az „Év Bortermelője” címet és akinek borai számtalan díjat söpörtek be az évek folyamán. De hogyan is kezdődött minden?
Őseik sváb szőlősgazdákként érkeztek a térségbe az 1700-es években, ahol szorgalommal és kitartással építették gazdaságukat. A XX. századi magyar történelem azonban a Takler családot sem kerülte el. Először Takler Ferenc édesapjától vettek el mindent, ellehetetlenítve ezzel a gazdálkodást, majd lebontották a Szekszárd fő utcájában álló nagyapai házat, végül az 1970-es években Ferencet is megfosztották maradék birtokaitól.


A BIRTOK, ahogy a Takler család megálmodta
A lankákkal és szőlőültetvényekkel körülvett vidéki birtok látványa valóban mesébe illő. A modern és a rusztikus stílus igényes ötvözete ez, ahol a természetes építészeti elemek és a letisztult vonalvezetésű modern dizájn könnyed és mégis nagyon természetes látványt eredményez. Az impozáns épületek egyszerre tekintélyt parancsolók és hívogatók.

A közel két hektáros birtok az 1892-ben épült Fecske tanyából nőtte ki magát. Ez az épület ma a Takler család otthonául szolgál. Közvetlenül mellette áll jellegzetes tornácos verandájával az 1927-ben épült Sárközi tanya, a mai Takler Kúria, amely étteremként és wellness hotelként működik. A Kúria alatt található a rendkívül különleges látványpince és borszentély.

Időutazásra hívó rusztikus burkolatok
A támfalakkal és lépcsőkkel keretezett mediterrán kert, a művészi freskókkal ékesített középkori pince, az ódon kövekkel kirakott borkápolna, a vérbeli szekszárdi tájház és kúria, valamint a reneszánsz udvar valóban időutazásra hívja a látogatókat. Az épületbe lépve tekintélyt és büszkeséget sugárzó rusztikus stílusjegyekkel találkozhatunk, beleértve a gótikát is, mely az étterem fő stílusjegye. Tágas terek, egyedi gyártású burkolatok és az igényes berendezés teszik igazán meghitté e házat.

A Kúria enteriőrjét Hoffer Ottó álmodta meg, beleértve a 400 hordót is befogadni képes látványpincét és a borszentélyt. A belsőépítész a tervezésen túl az egyes belsőépítészeti elemek elkészítésében is részt vett, a berendezéseket és a burkolatokat kifejezetten a helyhez álmodta és rajzolta meg, sőt a Borszentélyben látható Szent György freskót is ő maga festette.
A nemes rusztikus burkolatok minden egyes eleme egyedi, kézzel készített darab, melyek igényessége és részletgazdagsága az Otti Manufactura csapatának odafigyelését dicséri.


Szeretnél hasonló stílusú burkolatokat otthonodba? Keresd bátran az OTTI Manufactura csapatát csodaszép székesfehérvári bemutatótermükben! www.ottimanufactura.hu
Szerző: Pozsonyi-Tóth Viktória
Ha pedig barangolnál kicsit a Szekszárdi borvidéken, térj be a Takler családhoz!
Szereted a vidéki stílusú lakberendezést? Nézz szét VIDÉKI OTTHONOK rovatunkban is!
Neked ajánljuk

Harangláb, a vidéki kertek tavaszi udvarhölgye és kísérői
Május az a hónap, mely tavasz nevű varázspálcájával szinte minden...

Innovatív és környezettudatos építési technológiákat hoz 2025
Sokunk fejében az építkezés csak klasszikus módon képzelhető el,...

Boldog húsvétot Skandináviából!
A húsvét Európa-szerte kiemelt ünnepkör, azonban régiónként,...

Az 5 legjobb húsvéti kuglóf egy receptben
Bár nem ősi magyar szokás, de a húsvéti kuglóf nálunk is állandó...

Tavaszi vitaminpótlás csírákkal
Tavasszal a vitaminpótlásban kiváló segítőkre lelhetünk a csírákban....

Tyúkhúr, a tavaszi saláták legértékesebb alkotóeleme
A tyúkhúrról bizonyosan már mindneki hallott. De vajon azt is...